Przemek Kramarczyk ~/

amiga 1200

Widok ogólny:
Amiga 1200


Widok na zainstalowaną kartę pamięci CF 1GB:
Amiga 1200


Amiga 1200 4MB FastRAM.


karta CF jako dysk twardy

Opisze tutaj sposób przygotowania karty CF jako dysku twardego do Amigi 600/1200 (oczywi?cie tradycyjny dysk tez mozemy tak sporządzić). B?dziemy potrzebować:


Podłączamy przejściówkę CF-IDE z kartą do przejściówki IDE-USB. Wkładamy kartę i podłączamy wszystko do komputera. Linux powinien wykry? dysk jako /dev/sdX, gdzie X to kolejna litera dysku. Logujemy się jako "root" i rozpakowujemy archiwum z obrazem dysku:

# xz -d img_wb31_a1200.img.xz

Następnie nagrywamy obraz na kartę CF:

# dd if=img_wb31_a1200.img of=/dev/sdX

Jeżeli ta operacja przebiegła pomyślnie odłączamy na ok 10s. kable USB od przejściówki, następnie podłączamy ponownie i montujemy dysk:

# mount /dev/sdX1 /mnt/nasz_katalog -t affs

Teraz możemy nagrać na dysk nasze pliki adf, whdload, czy co tam jeszcze chcemy. Odmontowujemy dysk komendą:

# umount /mnt/nasz_katalog

Nastepnie umieszczamy przejściówkę CF-IDE z kartą w Amidze, uruchamiamy i mamy zainstalowany i gotowy do pracy WB3.1 z dodatkowymi programami: transdisk (td), vim, tar, lha.

karta CF jako dysk twardy v.2

Drugim sposobem jest użycie narzędzia do partycjonowania dysku "amiga-fdisk" i narzędzia do formatowania "mkaffs". Oba programy jako paczka dla Slackware 13 do pobrania tutaj: affs-hdtools-0.01-i686-1.txz. Niestety tym sposobem nie udało mi sie utworzyć dysku większego niż 300MB.